Hurá na Maledivy? A proč jsem si zamilovala Thoddoo island

Přiznám se, že Maledivy nebyly na mém seznamu přání, neuměla jsem si představit, že nebudu dělat nic a jen se válet u moře. Opak byl pravdou, bylo to docela akčních 7 dní a na pláži jsme moc času s kamarádkami netrávily. Jak jsem vybrala Thoddoo Island si už moc nevybavuju, asi jsem viděla na Instagramu nějakou upoutávku a ten ostrov si mě sám přitáhl ?


Proč miluju Thoddoo Island je jednoduché, protože to není jen malý ostrůvek, který obejdete za 15 minut. Ale je to nádherný ostrov, kde pěstují spoustu ovoce a žijí zde místní lidé, takže můžete pozorovat jejich denní život i si zahrát s dětmi venku. Co mě zasáhlo bylo moře, protože ta voda byla tak průzračná až křišťálová, prostě to vau, které vidíte na fotkách z Malediv a myslíte si, že je to kýč ? Do jisté míry je, ale já jsem vodní živel a byla jsem nadšená.

Na Thoddoo najdete spoustu menších ubytování, místní zde nikdy nechtěli velký resort a toho se drží. Proto zde najdete spíše menší bungalovy, vilky, které jsou hezky zasazené do ostrova a doplňují ho, nevnímáte, že by to byl čistě turistický ostrov. Nicméně těch vilek je tam požehnaně a od roku 2018 tam jezdí také mnohem více lidí.

Proč vybrat ostrov Thoddoo, kromě toho, co již bylo řečeno? Najdete zde ubytování za příznivé ceny i tím se Maledivy staly dostupnější pro více lidí než jen pro ty, co jedou do resortů. Doporučuji si vzít jen ubytování se snídaní, protože na ostrově přibylo několik nových restaurací, tak si můžete i teď užívat každý den něco jiného. Na oběd doporučuju nakoupit si jejich božské melouny, ananas (nikde na světe jsem nejedla lepší, možná byla jeho sezóna, možná ho mají prostě nejlepší ?) a další exotické ovoce tam vypěstované.

Ostrov má turistickou pláž, ale když se projdete a bude se vám líbit nějaký kout a zátoka, tak můžete zůstat tam a nikým nerušeni si jen užívat. Tohle jsem na ostrově milovala, ty procházky, vždy někoho potkáte, místní vás pozdraví, usmějí se na vás, děti si chtějí hrát nebo i povídat. Dá se půjčit i kolo a objet ostrov na kole nebo na něm jezdit každý den na pláž, protože většina ubytování není hned u pláže.

A ptáte se na ty aktivity? Noo, nabízí se šnorchlování a potápění, toho si můžete opravdu užít dostatek. Některé ubytování nabízí i výlet do resortu, my jsme si tento výlet zvolili a byl to fajn den, ale já si jen potvrdila, že bych v resortu vydržela max. 3 dny na odpočinek (ten ostrov se dal projít za 15 minut). Další výlet může být Sandbank, kde se jedná písčinu nebo přirozeně vytvořený ostrůvek, který nikdo neobývá, ale je oblíbeným místem pro fotky, protože vypadají fakt skvěle.

Další aktivita je poznávání a ochutnávání místního života, ani nevím, kolikrát jsme prošli okolo políček, kde pěstovali vše, co vyváží hlavně do Male, hlavního města Malediv.  Pamatuji si, kdy místní měli zkoušku jejich tanců a my jsme tajně nahlížely, co se na ní děje, dokud si nás nevšimli a neřekli, že to není v tuto chvíli pro veřejnost ?

Co je na Maledivách zrádné? To je sluníčko i ti co, se skvěle opalují by se měli mít prvních pár dní na pozoru a mít krém s vyšším faktorem, my jsme se spálily všechny do jedné, a to já i přesto, že jsem bylo skoro pořád ve stínu, měla svůj faktor 50, a i na šnorchlování si brala neopren ? Co dalšího by vám mohlo vadit, jsou všudypřítomní komáři, kteří jsou ale v podstatě všude na světě, jen ty mršky na Maledivách létali v menší míře i přes den (ale to bylo spíše v ubytování, na pláži vůbec).

Co vezměte v úvahu? Když si vyberete Thoddoo nebo jiný ostrov, kde žijí místní, tak byste měli vzít v potaz cenu, kterou jste zaplatili za ubytování a podle toho hodnotit i služby. Nemůžete čekat, že pokud Vás 7 dní vyjde na 10 000 Kč (tak nás to vyšlo v roce 2018 s polopenzí, teď je to něco víc, ale ne o moc), že dostanete služby 5* hotelu. A na co u nás nejsme zvyklí je pomalý chod ostrova, oni na ostrově „pospíchají“ jinak, nespěchají.

Mají své tempo, na které my nejsme zvyklí, a to není jen na Maledivách, většina ostrovů na světě taková je, žijí, nespěchají, ať už to schvalujete nebo ne… Některé věci budete tudíž muset připomínat nebo se ptát třeba znovu. Všichni ostrované se snaží svými službami vám vyjít vstříc, ale někdy jim to prostě déle trvá. Když si na něco usmlouváte cenu (např. výlet), tak si ji nechte potvrdit, aby pak nevznikaly nedorozumění.

Thoddoo je úžasný ostrov za příznivé ceny, najdete zde ochod se smíšeným zbožím (ne, alkohol zde nekoupíte), obchod se suvenýry, několik restaurací, a hlavně kouzlo místního života se všemi jeho plusy i mínusy. Nejezděte tam, pokud čekáte resort, to vám ostrov nesplní a ani byste to po ostrově neměli chtít. Ale za porovnání s resortem vám dá mnohem víc poznání.

Resort vás vyjde podstatně dráž, ano, resorty jsou nádherné, to, co vidíte na fotkách je v realitě, na Maledivách není třeba užívat žádné filtry na fotky ? Když už byste chtěli i resort zvolte kombinaci obou variant, s místním životem i luxusem. ?

Nikdy jsem si nemyslela, že by Maledivy bylo místo, kam bych se chtěla vracet, ale Thoddoo mi dalo hodně a ráda se tam zase vrátím.

Šťastnou cestu!

Veru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *