Když nedodržíte stanovená pravidla pro cestování v souladu s Covid-19

Můžeme si hrát na hrdiny, že nás nějaký online dotazník či pravidlo nemůže rozhodit, a že se tomu nemusíme podřídit. Ale pokud nyní nedodržíte stanovená pravidla pro cestování v souladu s Covid-19, neodletíte nebo budete vyloučeni z přepravy.Na letišti před vystavením palubního lístku nebo odbavení, budou kontrolovat, že máte veškeré administrativní požadavky splněny. Co to může znamenat, když nebudete mít vyplněný online dotazník pro vstup do země, například od Řecka a neobdržíte QR kód, prostě vás z letiště pošlou domů a neodletíte. Stalo se to reálně 2 lidem, co znám a zcela vážně je na let nepřipustili. Tento případ vám nepokryje žádné pojištění storna, prostě jste nesplnili podmínky.

Co to pro vás znamená, ztrátu peněz za letenku, možná nutnost zaplatit hotel i když jste neletěli a možná taky zničení cesty celé vaší rodině či přátelům.

To stejné se pak může stát v letadle. Protože i v letadle si musíte ověřit, co potřebujete pro daný let, zda vám postačí rouška nebo budete potřebovat i štít či rukavice. Pokud letecká společnost požaduje, že musíte mít vlastní ochranné prostředky, tak je třeba si je před letem zajistit. Můžete si říci no a co, nikdo si nevšimne, že nemám roušku. Ale je to kontrolováno a stalo se, že kdo roušku neakceptoval, byl vyloučen z přepravy. Může se nám to nelíbit, ale bez splnění pravidel prostě nemusíme odletět.

Namátkový test na Covid-19 v cílové destinaci. Ve zvolené destinaci mohou dělat namátkové testy na Covid-19 anebo otestují klidně celé letadlo. Je třeba počítat i s tím, že někde budou chtít namátkový test zaplatit. Pokud vás vyberou na namátkový test, máte povinnost jej strpět, je to právo dané země, aby vás vpustila na své území.

Prosím neberte jednotlivá nařízení lehkovážně, můžete negativně ovlivnit cestu všem spolucestujícím s vámi. A navíc se vystresujete víc, než když s těmito pravidly budete počítat. Prostě kdo chce vycestovat, musí je splnit.

 

Šťastnou cestu!

Veru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *